Adana'nın Sarıçam ilçesine bağlı Ahmet Zenbilci Bulvarı'nda meydana gelen kazada, park halindeki bir otomobil, arkadan çarptığı tıra sürücüsünün kontrolünden çıkarak büyük bir kaza yarattı. Kaza anı, çevredeki güvenlik kameralarına anbean yansırken, çevre sakinleri durumu hemen sağlık, polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

A W192567 03 Result

Yaralılar Kaza Mahallinden Kurtarıldı

İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle araç içerisinde sıkışan 5 kişi kurtarıldı. Ancak kaza sonucunda hayatını kaybeden bir kişi olurken, 4 kişi de ağır yaralandı. Ağır yaralılardan biri olan Firdevs Erol (16) ise yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını sürdürebildi.

Hayaline Kavuşma Mücadelesi

10 Aralık'ta gerçekleşen kaza sonucunda ağır yaralanan Firdevs Erol'un en büyük hayali hostes olmaktı. Ancak kaza, hem bedensel engelli kalmasına hem de konuşma yetisini kaybetmesine neden oldu. Doktorlar, Firdevs'in tekrar yürüyebilmesi için en az 2 yıl sürecek bir fizik tedaviye ihtiyacı olduğunu belirtirken, aynı zamanda konuşma yetisini kazanması da uzun bir süreç gerektirecek.

Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti! O anlar Saniye Saniye Kaydedildi Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti! O anlar Saniye Saniye Kaydedildi

A W192567 06 Result

Ailesi Hayalini Gerçekleştirmesini İstiyor

Firdevs'in annesi Hatice Atay (35), kızının kaza sonrası yaşadığı acıyı ve umutlarını dile getirdi. Atay, kızının kaza günü işe gitmek için izin istediğini ancak izin vermediğini belirterek, arkadaşlarının ısrarıyla dışarı çıktığını ifade etti. Firdevs'in durumu nedeniyle işten ayrıldığını ve şu anda evde kızına bakmak için çaba gösterdiğini vurguladı. Atay, kızının en hızlı şekilde iyileşmesini ve hayalini gerçekleştirmesini istediğini söyledi.

Destek Bekliyor

Atay, çeşitli yardımlarla kızını fizik tedaviye götürdüğünü ve çevresinden aldığı destekle bu süreci daha kolay atlattıklarını belirtti. Ancak özel bir doktora gitme imkanlarının olmadığını ve devlet hastanelerindeki doktorların da vakitlerinin kısıtlı olduğunu ifade etti. Firdevs'in hostes olma hayaline de değinen Atay, kızının bu hedefine ulaşabilmesi için gereken tedavilerin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Adana'da korkutan yangın! Ev kullanılamaz hale geldi Adana'da korkutan yangın! Ev kullanılamaz hale geldi

Kaynak: İHA