Korkuteli’nde yıllardır istismar edildiği haberleriyle Türkiye gündemine düşen Ü.A.’nın yaşadığı Manay Mahallesi Muhtarı Musa İnce, Akdeniz Gerçek’e konuştu. Uzun süredir bazı şüpheleri nedeniyle birkaç kuruma konuyu ilettiğini kaydeden Muhtar İnce, “Maalesef hep kanıt istendi. İspatlanmazsa kötü olur denildi” dedi

Zeka geriliği olan çiftin engelli kızları Ü.A.’nın yıllarca tecavüze uğradığı bir CİMER ihbarıyla ortaya çıkarken, olayın yaşandığı Korkuteli’nin Manay Mahallesi Muhtarı Musa İnce gazetemize konuştu. Muhtar İnce, engelli kızın servisle okula gidip geldiğini ama köy yerinde uzun süredir bazı dedikoduların olduğunu, bunun için aralıklı olarak yetkililere durumu aktardığını kaydetti.

Musa Ince

REHBER ÖĞRETMEN ARANDI

Akdeniz Gerçek’e konuşan Muhtar Musa İnce, beş köyün yolcu taşımacılığını yapan Osmankalfalar Muhtarı Murat Duran ile servisle okula giden Ü.A.’nın rehber öğretmenini bilgilendirdiklerini kaydederek, “İddiaları komşu köyümüzün muhtarı Murat Duran ile rehber öğretmene ilettik. Çocuk kontrol altına alınsın, gittiği geldiği saat irdelensin dedik ama sonrasında bir ses çıkmadı” dedi.

Korkuteli'nde 17 yaşındaki kız yıllarca köylüler tarafından tec*vüze uğradı Korkuteli'nde 17 yaşındaki kız yıllarca köylüler tarafından tec*vüze uğradı

“SONRASINI BİLMİYORUZ”

Osmankalfalar Muhtarı Murat Duran da Muhtar Musa İnce’yi doğrulayarak, “Manay Muhtarı ‘Bu çocuk kontrol altına alınsın’ dedi. Rehber öğretmen soruştursun diye ben de numarası vardı. Aradık. Ondan sonrasını bilmiyoruz” diye konuştu. “Beş köyün yolcusunu taşıyoruz. Annesi, kız, babası çoğu kez gidip geliyor. Korkuteli’ne çok sık gidip giderler. Arada ben de rastlıyorum ama nedir, ne değildir bilmiyorum. Sonuçta o köyde yaşamıyorum. Ama muhtarımızdan gelen bilgilerle bir girişimde bulunmuştuk” diyen Muhtar Duran, yetkililerin olayın üzerine gitmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Murat Duran

KIZA TELEFONU KİM VERDİ?

Olayın yaşandığı köyün muhtarı Musa İnce, bu bayramın Manay’da çok kötü geçtiğini kaydederek, “Herkes yaşanılan utancını yaşıyor. Köylü bayramlaşamadı bile. Aslında ben hem rehber öğretmenine durumu ilettim hem de jandarmaya daha önce dedikoduları söyledim. Kaymakamın kalemine de gittim. Hep delil istendi, şikayet istendi” dedi. Ü.A.’nın babasının da zeka geriliği olduğu için şikayetçi olmadığını kaydeden muhtar, Ü.A.’nın elinde bir süredir bir telefon da olduğunu kaydetti. O telefonun kim tarafından ve neden verildiğinin de mühim olduğunu kaydeden Muhtar, konunun sonuna kadar takipçisi olacağını ifade etti.

Erzincan Refahiye’de Trafik Kazası: 2 Ölü 2 Yaralı Erzincan Refahiye’de Trafik Kazası: 2 Ölü 2 Yaralı

“SONUNA KADAR ARAŞTIRILSIN”

M.T. isimli kızın babasının arkadaşı olan bir ismin tutuklu olduğu ve 6 kişinin daha isminin geçtiği toplu tecavüz olayında pekçok noktanın araştırılması gerektiğine dikkat çeken Muhtar Musa İnce, “Benim de kız çocuklarım var. Bu olay sonuna kadar araştırılsın. Bakın ben daha önce birkaç girişimde bulundum. Ama maalesef sonuç çıkmadı. Eğer şikayetçi olsaydım bu gün asılsız suçlamadan yargılanabilirdim. Çünkü kız tutuklu olan M.T’nin kendisine bir şey yapmadığını söylemiş” dedi.

Soruşturmanın genişletilmesi gerektiğine vurgu yapan Muhtar, köyün adının böyle bir olayla anılmasından duyduğu utanç ve üzüntüyü dile getirdi.

Muhabir: Songül BAŞKAYA