Hatay'da meydana gelen depremin ardından, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan yeniden inşa çalışmaları kapsamında, depreme dayanıklı olarak inşa edilen afet konutları 2 Şubat'ta hak sahiplerine teslim edilecek. Yapımı tamamlanan 827 konuttan oluşan 1. Etap projesi, Payas ilçesinde gerçekleşecek olan kura çekimi ile belirlenecek.

Hatay'da Toki̇ Afet Konutlarının Teslim Tarihi Belli Oldu

TOKİ tarafından hızlı bir şekilde tamamlanan ve adeta yeni bir şehir görünümüne kavuşan konutlar, tasarımları ve sağlamlıklarıyla dikkat çekiyor. Çevre ve peyzaj düzenlemeleri neredeyse tamamlanan TOKİ konutları, depremzedeleri sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlar için 2 Şubat'ta evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşatacak.

Hatay'da Toki̇ Afet Konutlarının Teslim Tarihi Belli Oldu

Mehmet Şimşek büyüme verilerine ilişkin değerlendirme yaptı Mehmet Şimşek büyüme verilerine ilişkin değerlendirme yaptı

Payas Belediyesi Afet İşleri Müdürü Fatih Beluk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, '6 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçmeden konutları hak sahiplerine sosyal donatılarıyla birlikte teslim edeceğiz. Vatandaşlarımız evlerini kullanıma hazır durumda bulacaklar. Bu proje alanı 23 Mart 2023 tarihinde başladı. Bulunduğumuz proje alanı, 1 Kasım 2023 tarihinde tamamlandı. Proje alanının tamamlanması için 12 ay verilmesine rağmen 8 ayda tamamlandı' dedi.

Hatay'da aylardır evden çıkamayan depremzede ortadan kayboldu Hatay'da aylardır evden çıkamayan depremzede ortadan kayboldu

Kaynak: İHA