Hatay'da, Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen 6 Şubat depremlerinin ardından etkilenen ve 1 milyon 78 bin 130 seçmenin bulunduğu ilde, oy verme işlemleri tamamlandı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile 15 ilçe belediye başkanının belirleneceği seçimlerde, büyükşehir belediye başkanlığı için 2'si bağımsız olmak üzere toplam 24 aday yarışıyor.

Türkiye Genelinde Oy Verme İşlemleri Tamamlandı

Türkiye genelinde, 31 Mart 2024 seçimlerinde yerel yöneticilerin belirlenmesi için oy verme işlemi tamamlandı. Doğudaki 32 ilde saat 16.00 itibarıyla, batıdaki 49 ilde ise saat 17.00 itibarıyla oy verme işlemi sona erdi. Sandıkların kapanmasının ardından, oy sayımı başladı.

Yüksek Seçim Kurulu'ndan Ordu kararı! Ordu'da seçimler tekrarlanacak mı? Yüksek Seçim Kurulu'ndan Ordu kararı! Ordu'da seçimler tekrarlanacak mı?

Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan 6 Şubat depremlerinden en fazla etkilenen illerden biri olan Hatay'da, 1 milyon 78 bin 130 kayıtlı seçmen bulunuyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için 2'si bağımsız olmak üzere toplam 24 aday yarışıyor.

Hatay Seçimlerinde 24 Aday Yarışıyor

Hatay'da gerçekleşen seçimlerde, 24 aday büyükşehir belediye başkanlığı için yarışıyor. Bu adaylardan ikisi bağımsız olarak seçimlere katılırken, diğerleri çeşitli siyasi partiler tarafından aday gösterildi. Seçimlerde, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile birlikte 15 ilçe belediye başkanlığı da belirlenecek.

Oy Sayım Süreci Başladı

Hatay'da oy verme işlemlerinin tamamlanmasının ardından, sandıklardaki oyların sayımı başladı. Seçim sonuçları, il genelinde ve ilçelerde oy sayımının tamamlanmasının ardından açıklanacak ve ilgili adaylar göreve başlayacaklar.

32 ilde oy verme süresi tamamlandı: Oylar sayılacak 32 ilde oy verme süresi tamamlandı: Oylar sayılacak

Kaynak: ANKA