Hatay'da yaşanan depremin ardından, yerinde dönüşüm projeleriyle depremzedelere destek sağlanmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay’da, Yayladağı ilçesinde gerçekleştirilen yerinde dönüşüm projesi kapsamında yapılan ilk ev, Leylekli Mahallesi’nde yaşayan Kunduz ailesine teslim edildi. Bu proje, Hatay genelinde yürütülen asrın felaketinin yaralarını sarma çabalarının bir parçası olarak öne çıkıyor.

Hatay’da Depremzedelere Yerinde Dönüşüm! İlk Ev Teslim Edildi

Yayladağı Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bir şirket tarafından inşa edilen ev, Hatay’da uygulanan ilk yerinde dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen, Yayladağı’nda gerçekleşen yerinde dönüşüm projesiyle hayatlarına devam eden Kunduz ailesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da Bakan Yardımcısı Gürgen’e eşlik etti. Kunduz ailesine yeni evlerinde hayırlı olsun temennisinde bulunan Bakan Yardımcısı Gürgen, ailenin kahvesini içti.

Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı ve Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın da ziyaret sırasında, ilçede devam eden çalışmalar hakkında Bakan Yardımcısı Gürgen’e bilgi verdi.

Kaynak: İHA