Hatay'ın Antakya ilçesi Habibi Neccar Mahallesi'nde bulunan Kurtuluş Caddesi üzerinde meydana gelen depremde hasar alan ve atıl durumda bulunan 2 katlı bir bina alevlere teslim oldu. Deprem sonrası yaşanan yangın, mahalle sakinlerini korku dolu anlar yaşattı.

Hatay'da Depremde Hasar Alan Bina Küle Döndü (3) Result

Vatandaşlar İhbar Etti

Yangın, depremde hasar gören ve kullanılamaz hale gelen binada aniden çıktı. Bina sakinleri, alevleri fark ederek hemen durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine kısa sürede polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Hatay'da Depremde Hasar Alan Bina Küle Döndü (2) Result

Müdahale Bir Buçuk Saat Sürdü 

Yangın ihbarı üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri, kısa sürede olay yerine ulaştı. Yaklaşık bir buçuk saat süren müdahale sonucunda yangın kontrol altına alındı ve söndürüldü. 

Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara Çarptı: 2 Yaralı Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara Çarptı: 2 Yaralı

Hatay'da Depremde Hasar Alan Bina Küle Döndü (4) Result

Ahşap Bina Büyük Zarar Gördü

Yangın sırasında, özellikle binanın ahşap kısmı büyük zarar gördü. Alevlerin yükseldiği anlar ise görüntülendi. Mahalle sakinleri, yaşanan bu olayın ardından tedirginlik içinde olduklarını dile getirdi.

Ev hayali kuran Hataylı depremzede dolandırıldı! Ev hayali kuran Hataylı depremzede dolandırıldı!

Kaynak: İHA