Adana Yüreğir'de bağımlı genç kadın yaşadıklarını anlattı Adana Yüreğir'de bağımlı genç kadın yaşadıklarını anlattı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da yaklaşık 25 bin kişi hayatını kaybetmişti. Depremin yaralarını sarmak ve kaybettikleri anneleri unutmamak adına İskenderun ilçesi Barabaros Mahallesi'nde çiçekçilik yapan esnaf Kubilay Yolay, duygusal bir adım attı. Yolay, maddi durumu zor olan vatandaşlar için Anneler Günü'ne özel bir kampanya başlattı: 'Askıda Çiçek'.

Anneleri maganda kurşunuyla ölmüştü! 3 kardeşin en acı Anneler Günü Anneleri maganda kurşunuyla ölmüştü! 3 kardeşin en acı Anneler Günü

A W202191 02 Result

Türkiye'nin Dört Bir Yanından Destek Yağdı

Afetzede esnafın bu anlamlı kampanyasına Türkiye'nin dört bir yanından büyük destek geldi. Hiçbir ücret talep etmeden, vatandaşlar annelerinin mezarlarına çiçek götürme fırsatı buldular. Özellikle yaşayan evladı olmayan anneler, kendilerine hediye edilen çiçekler karşısında duygusal anlar yaşadılar.

Kampanyanın başlatıcısı işletme sahibi Kubilay Yolay, yaptığı açıklamada duygularını dile getirdi. 'Şu an aldığım geri dönüş sayısı bir hayli fazla. Türkiye'nin 81 ilinden yazıyorlar, 81 ilden geri dönüşler var bu konuda çok mutluyuz. Umarım daha fazla farkındalık olur, geri dönüşleri bekliyoruz. Ne kadar çok farkındalık oluşturabilirsek o kadar bizim için iyidir. Şu an bir çiçeği daha teslim edeceğiz. Bu çiçek teslimleri bugün, yarın ve pazartesi günü tamamlanmış olacak. Pazartesi gününe uzatmamın sebebi daha fazla geri dönüş olsun istiyorum ki daha fazla anneye ulaşabilelim istiyorum. 20 anne bulabildiysem 25 anneye tamamlayacağım. Üzerini tamamlayarak bende katkıda bulunmuş olacağım bu projeye' dedi.

A W202191 05 Result

Depremzedelerin Duygusal Anları 

6 Şubat depreminde kızını, damadını ve torunlarını enkazdan çıkaran Meryem Ceylan (48), duygusal bir şekilde konuştu. 'Beni çok utandırdınız, bu düşünce için size çok teşekkür ederim. Beni çok duygulandırdınız Allah razı olsun sizden. Damadımı kaybettim, torunlarımı biricik kızımı, biricik oğlumu hangi birini söyleyeyim size çok duygulandım. Rabbim onların mekanlarını cennet eylesin, Rabbim onları şehitlik mertebesine ulaştırsın, ben onlardan razıyım Rabbim onlardan razı olsun' dedi.

A W202191 03 Result

Taha Duymaz’ın annesinin buruk Anneler Günü! Taha Duymaz’ın annesinin buruk Anneler Günü!

Kaynak: İHA