40 yıldır idam edilmeyi bekleyen seri katilin infazı 8 başarısız damar yolu açma girişiminden sonra iptal edildi 40 yıldır idam edilmeyi bekleyen seri katilin infazı 8 başarısız damar yolu açma girişiminden sonra iptal edildi

İngiltere merkezli Reuters haber ajansının Mısır güvenlik kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Hamas ve Filistin İslami Cihat Örgütü'nün Gazze'deki iktidardan vazgeçmeyi reddettiği iddia edildi. Ancak Hamas tarafından yapılan açıklamada, söz konusu habere dair hiçbir bilgilerinin olmadığı belirtilerek, "Saldırganlık kapsamlı bir şekilde durdurulmadan müzakere yapılamaz" denildi.

Mısır'ın Hamas ile İsrail arasında önerdiği "üç aşamalı ateşkes" planıyla ilgili olarak Hamas Siyasi Büro üyesi Usame Hamdan, konuşulan fikirler olduğunu ancak net tutumlarının, tam bir ateşkes ve İsrail'in Gazze'den çekilmeden esir takası gibi konularda görüşmelere geçilmeyeceği olduğunu vurguladı. Ayrıca, Filistinlilere kimin liderlik edeceğinin Filistinlilerin iç meselesi olduğunu belirtti ve dış müdahaleye karşı olduklarını ifade etti.

Kaynak: İHA