Özel Günler

PTT Çalışanları Aşı Önceliği İstiyor

Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca, PTT çalışanlarına aşı önceliği istediklerini söyledi. Başkan Mitat Karaca, PTT çalışanlarının korona riskini yoğun şekilde hissettiklerini, 3 ay önce aşı önceliği sözü verilmesine karşın halen aşı beklediklerini dile getirdi

PTT Çalışanları Aşı Önceliği İstiyor

PTT Çalışanları Aşı Önceliği İstiyor

     PTT çalışanlarına aşı önceliği sözü verilmesine karşın halen yerine getirilmediğini ve personelin korona riski altında çalışmaya devam ettiğini işaret eden Birlik Haber-Sen Antalya Şube Başkanı Mitat Karaca, “Savaşlarda cepheye haber taşıyan PTT, salgın zamanında evlere gerek maske gerek yardım taşımıştır. Yapılacak olan her aşı, Pandemi sürecine tam destek veren tüm PTT A.Ş. personelinin hakkıdır” dedi.

 


“PTT PERSONELİ HALA AŞILANMADI”    Başkan Karaca, “Sayın Cumhurbaşkanım, TV'ler bu müjdeyi 3 ay önce vermişti. Aradan geçen sürede PTT personeli hala aşılanmadı. Pandemide aktif olarak çalışan PTT AŞ personelinin aşılanması için yardımınızı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 “AŞI PTT PERSONELİNİN HAKKIDIR”    Başkan Karaca yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Savaşlarda cepheye haber taşıyan PTT A.Ş. salgın zamanında evlere gerek maske gerek yardım taşımıştır. Yapılacak olan her aşı, pandemi sürecine tam destek veren tüm PTT personelinin hakkıdır. Yapılacak aşılar her gün kapımızı çalan biz PTT çalışanlarının değil, sizin sağlığınız için. PTT çalışanları yarın yine milletimizin yanında görevinin başında olacaklardır. Ama daha sağlıklı hizmet için aşıya olan ihtiyaç unutulmamalıdır.”

 “SÖZLER ARTIK TUTULSUN”

    “PTT personelinin aşı önceliği, hem kamu yararının sağlanması hem de genel sağlığın korunması açısından da elzemdir. Pandemiyle devam eden hayatımızda bir yılı geçtik, bu süreçte hizmet veren tüm PTT çalışanlarına teşekkür ederiz. Maske dağıttık, para dağıttık, yardım dağıttık, durmadık, yılmadık, yorulmadık. Daha sağlıklı hizmetler için aşıya bizlerin de ihtiyacı var. Bir yılı aşkın süredir canla, başla, korkusuzca çalışıyorlar, mücadele ediyorlar, kendilerini korumaya çalışıyorlar. Sözler artık tutulsun PTT çalışanları hak ettikleri aşıya kavuşsun.”

    “Sokaklarda kimseler yokken, PTT çalışanları olarak bizler kapılarınızı çaldık. Şimdi gelen aşılarda bizlerin de hakkı var. Emek, alın teri, hastalık, istikbal, istiklal, hizmet ve hepsinin kesintisiz kaynağı PTT ise çalışanlara aşı haktır. Biz PTT personeli olarak üstümüze düşen her görevi layıkıyla yerine getirdik. Ne pandemi dinledik nede savaş. Her koşulda en ön safta yerimizi aldı. Karşılığı eşit statü, aşı ve iş güvencesinin biran önce yapılmasıdır.”

 

Akdeniz Gerçek Haber Merkezi


Yorum Yap