Kemer’de yeşil seferberliği

Kemer'de belediye ekipleri, Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Kemer’e hiçbir ağaç kesilmeden yapılacak olan ve ilçeye apayrı bir renk katacak Atatürk Projesi kapsamında, park içerisinde bitkilendirme çalışmalarına başladı ve barışın sembolü zeytin ağaçlarının dikimini gerçekleştirdi.

Kemer’de yeşil seferberliği

Kemer’de yeşil seferberliği

Kemer 2 yolu üzerinde şiddetli rüzgar nedeniyle devrilen maymun çıkmaz ağaçlarını da düzelten ve yerine tekrar diken belediye ekipleri, park, yeşil alan ve refüjlerin bakım ve budama çalışmalarına da devam ediyor. 

Belediyeden verilen bilgiye göre park bakım ve onarım ekipleri, Yeni Mahalle’de bulunan Osman Morkaya Parkı’nın yıkılan duvarını tamir ederek, park içindeki ağaçların da bakımını yaptı, kuruyan ağaçları kesip yerlerine yenilerini dikmek için zemin hazırladı.


ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ!

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, “Kemerimizi daha yeşil bir hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Yaptığımız tüm projelerde çalışmalarımızı yeşili koruyarak ve daha da artırarak yapıyoruz. Kemer’in doğasının zaten muhteşem olduğu herkesçe biliniyor. Biz de buna katkı sağlamak için çalışıyoruz. İlçemiz genelinde belediye ekiplerimiz, tüm çalışmalarını bu yönde devam ettiriyor” diye konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Yap