Antalya’nın gururu

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun 2-6 Temmuz tarihlerinde Afyon’da düzenlediği Goalball 2.lik birinci devre müsabakalarında Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü Kadın Goalball takımı dokuz maçta sekiz galibiyet alarak ikinci oldu. İkinci devresi 24 28 Eylül tarihlerinde Uşak da düzenlenecek olan turnuvada hedef aynı başarıyı tekrarlayarak şampiyonluk kupasını Antalya’ya getirmek.

Antalya’nın gururu

Antalya’nın gururu

  

Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü’nden verilen bilgiye göre, Kulüp Başkanı Özgür Koca, turnuvanın ardından şunları söyledi: “Sporcularımızın göstermiş oldukları üstün ve gayretli mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum. İkinci devre dokuz maçın tamamını da kazanıp şampiyon olacağımızdan hiçbir şüphem yok. Çok büyük destekler alamadığımız bugünlerde turnuva boyunca bizlere salon kullanımı ve maddi anlamda destek olan; desteklerini  bizden hiçbir zaman esirgemeyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür ediyorum”

Manisa (2) Bursa Nilüfer, İstanbul Bakırköy, Kırıkkale, İstanbul Boğaziçi, Ankara Çankaya, Konya ve Denizli takımlarıyla birlikte ikinci Lig’de mücadele eden Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü, dokuz maçta sekiz galibiyet alarak turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Görme engellilere özgü bir spor olan ve üçer kişilik iki takımın karşılıklı atış ve savunma ya yönelik oynadığı Goalball oyunu ikinci Dünya Savaşı’ndan sonra gözlerini kaybeden engellileri hayata adaptasyon amacıyla başlamış yıllar geçtikçe gelişmiş ve günümüzde Paralimpik seviyesinde ülkelerin temsil edildiği bir oyun haline gelmişti.(Senem KÖR)


Yorum Yap