Bakan Güler: 'Beraber ortak çalışacağız' Bakan Güler: 'Beraber ortak çalışacağız'

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesindeki Vefa Sosyal Destek Grubu, 2024 yılının ilk üç ayına ilişkin faaliyet raporunu açıkladı. İlçenin 47 mahallesinde hizmet veren Vefa ekibi, bu süre zarfında toplam 913 faaliyet gerçekleştirdi.

Vefa Sosyal Destek Grubu’nun Faaliyetleri

Vefa Sosyal Destek Grubu, Ocak-Mart 2024 tarihleri arasında Gazipaşa’da yoğun bir çalışma dönemi geçirdi. Grup, Ocak ayında 211 hanede 489, Şubat ayında 197 hanede 289 ve Mart ayında ise 135 faaliyet gerçekleştirdi.

Yaşlı ve Engelli Vatandaşlara Destek

SYDV tarafından yapılan açıklamada, Vefa Sosyal Destek Grubu’nun projeleri kapsamında, yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçlarının karşılandığı belirtildi. Grup, ziyaretler sırasında yaşlı vatandaşların gönüllerini alıp, hoş sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.

Hizmetlerin Kapsamı

Yaşlı, engelli, kronik hasta, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin çamaşırları yıkandı, camları silindi, bahçe otları temizlendi, yemekleri yapıldı, haneleri temizlendi, bulaşıkları ve halıları yıkandı, yufka ekmekleri yapıldı, yaşlı ve engelli vatandaşların öz bakımları yapıldı. Vefa Sosyal Destek Grubu, ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi