Ford Otosan, tasarım, mühendislik ve üretim süreçlerindeki sorumluluğunu üstlenerek, bu modellerin kombi ve van gövde seçenekleriyle kullanıcılarla buluşturdu.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: Gıda fiyatları artışında yeni rekor Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: Gıda fiyatları artışında yeni rekor

Yeni Courier serisi, çeşitli benzinli ve dizel güç aktarma sistemleri seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca, 8 vitesli otomatik şanzımanıyla daha rafine ve verimli bir sürüş deneyimi sunarak çeşitli ihtiyaçlara kolayca uyum sağlamaktadır.

Yeni Tourneo Courier'in benzinli EcoBoost motoru, 6 ileri manuel şanzımanda 100 PS ve 125 PS seçenekleriyle sunulurken, 7 ileri otomatik şanzımanlı versiyonu 125 PS güç üretmektedir. Aynı zamanda, 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyon da 100 PS güç üreten 6 manuel vitesli şanzımanla temin edilmektedir.

Yeni nesil Ford Transit Courier'in benzinli versiyonu ise 6 vitesli manuel şanzımanla 100 PS güç sunarken, 7 vitesli otomatik şanzımanla 125 PS güç sağlayan 1.0 litre EcoBoost motor seçeneklerine sahiptir. 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyonu ise, 100 PS güç ve 250 Nm tork üretirken, 6 manuel vitesli şanzımanla donatılmıştır. Tüm seçenekler, hızlı ve sorunsuz vites geçişleriyle dikkat çekmektedir.

Courier serisinin tam elektrikli ve bağlantılı versiyonu ise Craiova fabrikasında üretilecek ve 2024 yılında kullanıcılarla buluşacaktır. Ford Tourneo Courier'in başlangıç fiyatı 917 bin 400 TL iken, Transit Courier modeli 787 bin 900 TL'den başlamaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi