Gerilim dorukta! Güney Kore ilk askeri casus uydusunu fırlattı Gerilim dorukta! Güney Kore ilk askeri casus uydusunu fırlattı

Filipinler'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin anları güvenlik kameralarına yansıdı. Depremin etkisiyle inşaat halindeki bir binadan parçaların düştüğü görülürken, hasar gören bir alışveriş merkezinde büyük bir panik yaşandı.

Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü, depremin yerel saatle 16.14'te Mindanao Adası açıklarında meydana geldiğini ve merkez üssünün Sarangani kasabasının 34 kilometre güneybatısı olduğunu açıkladı. Depremin 72 kilometre derinlikte kaydedildiği belirtilirken, General Santos şehri, Güney Cotabato ve Davao del Sur illeri de dahil olmak üzere Mindanao Adası'nın çeşitli bölgelerinde güçlü bir şekilde hissedildiği ifade edildi. Şu ana kadar can kaybının yaşanmadığı bildirilirken, artçı sarsıntılar olabileceği belirtildi. Tsunami uyarısı yapılmadı. Filipinler, Pasifik Ateş Çemberi'nde bulunması nedeniyle depremler, tsunami ve volkanik patlamalar açısından sıkça etkilenen bir ülkedir.

Kaynak: İHA