Fatma Damla Altın 2024 Virtus Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı! Fatma Damla Altın 2024 Virtus Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Altın Madalya Kazandı!

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Feyyaz Uçar, Sivasspor mağlubiyetinin ardından sert bir açıklama yaparak, hakem hatalarına ve Beşiktaş'a karşı süregelen haksızlıklara tepki gösterdi. Uçar, Trendyol Süper Lig'in 23. haftasında alınan 1-0'lık Sivasspor mağlubiyeti sonrasında stadyum çıkışında gazetecilere konuştu.

'Bu Hakemlerden Kurtulalım Artık'

Maçın ardından yaşanan penaltı iptali ve hakem kararlarına vurgu yapan Uçar, “Hakemlerle ilgili konuşmamaya çalışıyoruz ama hakemler bizi konuşmaya itiyor. Geçen hafta penaltımız verilmedi, VAR çağırmadı. Bu hafta VAR çağırıyor penaltımız verilmiyor. Bu VAR’da neler oluyor? Bu VAR’da neler oluyor, anlamıyoruz. Bu kayıtları dinleyelim. Niye hep Beşiktaş'a karşı aynı haksızlıklar? Yeter! Konuşmamak için direniyoruz ama aynı zamanda rakip takım da şikayetçi hakemden. Düzgün yönetin Beşiktaş’ın maçlarını. Rica ediyoruz. VAR'da kim var? Serkan Tokat. Metin Tokat'ı hatırlar mısınız? Bunlar üç nesil hakem. Dedelerinden büyüklerimiz, babalarından biz hala çekiyoruz ya. Bu aile hakemlerinden kurtulalım artık. Rakip de isyan ediyor. Bülent hoca da isyan ediyor. Doğrudur, düzgün yönetin. Bu kadar zor mu?” şeklinde konuştu.

'Artık Sabır Taştı'

Uçar, hakem hatalarının Beşiktaş'ı doğrudan etkilediğini belirterek, "Artık sabır taştı. Hakemden gol yiyen bir takımız. Oyuncumuzun diz yan bağı kopuyor, sakatlanıyor sarı kart yok. Rebic’e arkadan kasti tekme var, kırmızı kart yok. Geçen hafta verilmeyen penaltı var, bu hafta verilen penaltı VAR’dan geri dönüyor. Niye hep Beşiktaş’a karşı, biri bize bunu açıklasın. Yıllardır niye hep Beşiktaş’a karşı. Geçen toplantıda da söyledim, hakemden gol yiyen bir takımız. Adam arka direğe depar attı ve bize gol attı. Ama aynı şey devam ediyor. Konuşmak istemiyoruz, artık sabır taştı. Maçın skoruna direkt etki eden hareketler bunlar” ifadelerini kullandı.

'Çok Yüreğimiz Yanıyor'

Feyyaz Uçar, son olarak, önümüzdeki günlerde yapılacak yönetim kurulu toplantısında hakem istatistiklerini paylaşacaklarını ve Türk futbolunun doğru yönetim ve düdüğe ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, “Bu hafta içerisinde toplantımızın ana gündemi hakemlerle ilgili olacak. Çünkü bu yıllardır süregelen bir şey. Artık yeter, sayın başkanımız da ‘Artık yeter’ dedi. Çok yüreğimiz yanıyor” dedi.


 

Kaynak: İHA