Başakşehir'de İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde Korkutan Yangın Başakşehir'de İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde Korkutan Yangın

Eyüpsultan'da İslambey Mahallesi'nde sabah saat 06.30 civarında bir minibüs sürücüsü, direksiyon hakimiyetini kaybederek kaldırımda bulunan beton mantarlara çarptı. Kaza anında kaldırımda yürüyen bir yaya, kazanın etkisiyle etrafa savrulan beton parçalarından kıl payı kurtuldu. Savrulan betonlar, çevredeki bazı dükkanların kepenklerine de zarar verdi.

Kaza sonrasında minibüs sürücüsü, araçta bulunan kadınla birlikte indi ve aralarında sözlü bir tartışma başladı. Tartışmanın ardından sinirlenen minibüs sürücüsü, öfkesini kadından çıkararak ona saldırdı. Darp anı, yakın bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görgü Tanıklarının İfadeleri

Olayın tanıklarından İsmail Kaya, kazanın sabah saatlerinde gerçekleştiğini belirterek, "Beyaz minibüs hızla gelip buradaki dubaları parçaladı. Dubalar savrulunca çevredeki mağazalar hasar gördü. Kazadan sonra bir yaya zor kurtuldu, taşlar üzerine geldi. Sonra araç durdu, içindeki kadın indi ve sürücü kadını darp etmeye başladı. Sürücü muhtemelen alkollüydü, çünkü hızlı bir şekilde hareket ediyordu ve olay yerinden hızla kaçtı. Polisler gelmeden kayboldu," dedi.

Polis Soruşturması Başlatıldı

Kazanın ardından, olay yerine polis ekipleri sevk edildi ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Minibüs sürücüsünün alkollü olduğu iddiası üzerine ekipler, görgü tanıklarının ifadelerini alarak incelemelere başladı. Olayın daha fazla mağduriyete yol açmaması için polis ekipleri güvenlik önlemleri aldı.

Kaynak: İHA