Eceabat'ta Bisiklet Kazasında Bilirkişi Raporu: Sürücü Asli ve Tam Kusurlu Bulundu Eceabat'ta Bisiklet Kazasında Bilirkişi Raporu: Sürücü Asli ve Tam Kusurlu Bulundu

Tepebaşı ilçesi Eskibağlar Mahallesi'ndeki Akmescit Sokak'ta yer alan bir marketin yanındaki duvara hırsızların yazdığı "Bu kalemi buradan çaldık" ifadesi ve sonrasında çizdikleri ok, görenleri hem güldürdü hem de şaşkınlık yarattı. Kimliği bilinmeyen şahıs ya da şahıslar, marketten çaldıkları kalemle bu yazıyı yazdıktan sonra esnaf olaya tepki gösterdi.

Esnaf, hırsızların bu yazıyı duvara yazdıktan bir gün sonra dükkanı işaret eden bir ok çizmesiyle birlikte güvenlik kamerası taktırarak önlem aldı. Market sahipleri, hırsızların kimliğinin belirlenmesi ve bir daha benzer bir olayın yaşanmaması için adımlar attı. Esnaf, yaşanan bu tuhaf olayın ardından güvenlik önlemlerini artırdı.

Çalınan Kalemin İadesi İsteniyor

Market sahiplerinden Batuhan Alkan, yazıyı yazan kişilerin çocuk ya da üniversite öğrencisi olabileceğini belirtti. Alkan, yazının dükkandan çalınan bir kalemle yazıldığını ifade etti ve çalınan kalemin geri getirilmesini talep etti. Alkan, "Biraz araştırma yaptık ama hırsızları bulamadık. Karşı duvardaki yazıyı sildik ama aynı gün başka bir şey daha yazmışlardı. Güvenlik kamerası taktırdıktan sonra bu tür olayların önüne geçmeyi umuyoruz. Ben buradan o kalemi çalanlara sesleniyorum, yazıyı boşverin de kalemi getirin kardeşim. Kalem önemli" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA