İskenderun'un Kurtuluş Mahallesi'nde yaşayan engelli Süleyman O., 20 Ocak'ta evinin önünden çalınan tekerlekli sandalyesine kavuştu. Hırsızlık anı, güvenlik kameralarına yansıdı ve polis ekipleri tarafından hızla çözüme kavuşturuldu.

A W126482 03

Olay, 20 Ocak tarihinde meydana geldi. Mahallede yaşayan Süleyman O.'nun tekerlekli sandalyesi, evinin önünden bir şahıs tarafından çalındı. Hırsızlık olayının ardından polis ekipleri, güvenlik kameraları kayıtlarını inceleyerek şüphelinin kimliğini belirledi.

A W126482 07Yapılan çalışmalar sonucunda, hırsızlık zanlısı olarak M.K. isimli şahıs, 23 Ocak tarihinde polis tarafından yakalandı. M.K. adli mercilere teslim edilirken, ele geçirilen akülü sandalye engelli sahibine geri verildi. Olayın ardından tekerlekli sandalyesine kavuşan Süleyman O., polis ekiplerine teşekkürlerini iletti.

Kocaeli İzmit'te Kadınları Rahatsız Eden Şahıs Polise Mukavemet Gösterdi Kocaeli İzmit'te Kadınları Rahatsız Eden Şahıs Polise Mukavemet Gösterdi

A W126482 05

Güvenlik kamerası kayıtlarında, hırsızın sandalyeyi çalma anları ve tesadüfen geçen bir vatandaşın, engelli sandığını düşünerek hırsıza yardım ettiği anlar da görüntülendi. Bu anlar, olayın duygusal bir yönünü ortaya koydu.

Kaynak: İHA