Ekvador Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, Mi-171E tipi bir askeri helikopterin dün yerel saatle 09.36'da Pastaza eyaletinde Tiwino yakınlarında düştüğü belirtildi.

Helikopter, selden etkilenen bölgelere yardım taşıyordu. Kazada, 5'i asker, 3'ü ise Ekvador Hükümeti Risk Yönetim Sekreterliği (SGR) çalışanı olmak üzere toplamda 8 kişi hayatını kaybetti.

Soruşturma Başlatıldı

Kazanın nedeni henüz bilinmiyor ve detayları ortaya çıkarmak için bir soruşturma komitesi kurulması emri verildi. Yetkililer, olay yerinde incelemelere başladı ve kaza ile ilgili bilgilerin netleşmesi için zaman gerektiğini belirtti.

O ülkeler Yeni Kaledonya'daki Vatandaşlarını Tahliye Ediyor O ülkeler Yeni Kaledonya'daki Vatandaşlarını Tahliye Ediyor

Dayanışma Mesajı

Ekvador Silahlı Kuvvetleri, yaptığı açıklamada, "Biz askerler, askerlik mesleğinin getirdiği risklere rağmen vatanlarına tam bir özveri ve profesyonellikle hizmet eden 5 cesur askerimizin ve 3 örnek Ekvador vatandaşının aileleriyle dayanışma içindeyiz" ifadelerini kullandı.

Helikopterin Görevi ve Bölgedeki Durum

Düşen helikopter, Ekvador'daki sel felaketine müdahale için bölgede bulunuyordu. Son günlerde yaşanan şiddetli yağışlar ve sel nedeniyle çok sayıda kişi yerinden olmuş ve acil yardıma ihtiyaç duyulmuştu.

Kaynak: İHA