İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, yerel seçimlerde İYİ Parti'den İstanbul aday adayı olduğunu duyuran İBB İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: "Hayırlı olsun. Aday adayı olmak önemlidir. Suat Sarı değerli ve geçmişten gelen deneyimleri üzerinden ulaşıma dair dönem dönem kıymetli tespitleri olan bir arkadaşımız. Kararında başarılar dileriz kendisine. Bana yakışan sadece bu kadardır."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken İYİ Parti'den İstanbul aday adayı olan Suat Sarı için "Hayırlı olsun. Aday adayı olmak önemlidir. Suat Sarı değerli ve geçmişten gelen deneyimleri üzerinden ulaşıma dair dönem dönem kıymetli tespitleri olan bir arkadaşımız. Kararında başarılar dileriz kendisine. Bana yakışan sadece bu kadardır." şeklinde değerlendirmede bulundu. İmamoğlu ayrıca, "İttifak meselesi bir kişinin kararıyla değil, partilerle ilgili bir süreçtir. Biz en iddialı olduğumuz şeyi şöyle tarif ettik; toplumsal ittifakı en güçlü şekilde kurmaya kararlıyız. Bunun siyasi olarak da kurumsal olarak da görüşmesi mümkündür. Daha önce olduğu gibi ve başarıldığı gibi..." dedi. "Bir kişi aday adayıyım diyebilir ama en son karar verecek olan partilerdir. Biz hala daha önce ittifak kurduğumuz, ittifakı konuştuğumuz, toplumsal ittifakı oluşturduğumuz bütün çabaları en üst seviyede vermeye devam edeceğiz." şeklinde ekledi. 

CHP’de 5’li Kurul kuruldu CHP’de 5’li Kurul kuruldu

"39 ilçede adaylar ne zaman açıklanacak?" sorusuna ise "Çok hassas bir süreç. 39 ilçenin tamamına iddia koymak istiyoruz. Böylesi bir zaman dilimi çok hassas, ölçülmeli, değerlendirilmeli ve karar alınmalı. İnşallah aralık ve ocak ayında belli olur" diye konuştu.

Kaynak: Nihat Saraç