Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Topkapı Üniversitesi’nin 2023-2024 Akademik Yılı mezuniyet törenine katıldı. Tören öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbek, A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024'te gösterdiği performans hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Özbek: "Çekya Maçını Televizyondan İzledim"

Başkan Dursun Özbek, A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 F Grubu'ndaki son maçı olan Çekya karşılaşmasını televizyondan izlediğini belirterek, "Maçı televizyondan izlemek zorunda kaldım. Zor bir maç oldu. Endişelendiğimiz dakikalar oldu. İnancımız tamdı. Millilere dün mesaj gönderdim. Onlara inandığımızı, onların gereken neticeyi alacağını söylemiştim. Beni mahcup etmediler. Bütün ekibi tebrik ediyorum. Tüm Türkiye’yi sevince boğdular. Şimdi sıra Avusturya’da. İnşallah onları da geçeceğiz," dedi.

"Herkes Milli Takım Formasını Giymek İster"

Sosyal medyada A Milli Takım ile ilgili iddialar hakkında da konuşan Özbek, "Herkes milli takım için orada olmak, o formayı giymek ister. Maç heyecanıyla bazı görüntüler olabilir. Maçın heyecanına vermek lazım. Milli takımda olmak önemli ve onurlu bir görev. Herkesi tebrik etmek istiyoruz," ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi kadrosu açıklandı: 9 isim kadroda yok! Fenerbahçe'nin UEFA Şampiyonlar Ligi kadrosu açıklandı: 9 isim kadroda yok!

Mezuniyet Töreninde Gençlere Tavsiyeler

Topkapı Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılan Özbek, "Ülkeye verdikleri hizmetten dolayı tebrik ediyorum. Güzel bir üniversite kurdular. Geçen sene de gelmiştim. Bu sene de severek geldim. Hayatlarına yeni başlıyorlar. Onlara tavsiyelerimiz belki onlar için önemli olabilir. Önümüzdeki seneler için gençlere başarılar diliyorum," dedi.

Nihat Kırmızı’dan Dursun Özbek’e Övgü

Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Kırmızı, Dursun Özbek’in gençlere yol göstermesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in de gençlere mihmandarlık yapması bizim için çok önemli. Dursun Başkan gençleri hiç yalnız bırakmıyor," şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA