Antalya'da düzenlenen Down Sendromlular Olimpiyat Oyunları'nda atletizm ve jimnastik dalında dünya şampiyonu olan milli takım sporcuları Adanalı Nilsu Taşkınlar ve Selin Naz Özcan, memleketlerinde coşkuyla karşılandı.

Kayserispor Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde zor günler geçiriyor Kayserispor Teknik Direktör Burak Yılmaz yönetiminde zor günler geçiriyor

Down Sendromlu milli sporcular Adana'ya zaferle döndü

Selin Naz Özcan, uluslararası olimpiyat oyunlarında jimnastik dalında büyük bir başarı elde etti. Altı alette altın ve dünya birinciliği, gümüş ve dünya ikinciliği, tasnifte gümüş olmak üzere toplamda 5 madalya kazanarak Türkiye’yi ve Adana'yı gururlandırdı. Özcan'ın hocası Erkan Sert, sporcusunun bu başarısıyla gurur duyduğunu ifade etti.

Atletizm dalında 4x400'de dünya şampiyonu olan Nilsu Taşkınlar da büyük bir başarı elde etti. Ayrıca 4x100'de dünya üçüncüsü ve 400 metre koşuda dünya dördüncüsü olan Taşkınlar, Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda sevenleriyle coşku dolu anlar yaşadı. Nilsu'nun antrenörü Özkan Güngör de sporcusunun başarısından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Kaynak: İHA