Hafif ticari araca çarpması sonucu ağır şekilde yaralanan ve yoğun bakımda entübe edilen 25 yaşındaki genç kızın sözlüsü, olayı anlattı. Mustafa Subaşı, kaza anının kameralara yansıdığını ve sürücünün adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını belirtti. Subaşı, "Kendisi hiçbir pişmanlık hissiyatı yaşamamıştır. Hiçbir şekilde ailesini ve bizleri arayıp özür dilemedi" dedi. Şahıs, sözlüsünün uyanmasını bekliyor.

Beşiktaş Dolmabahçe Caddesi'nde geçtiğimiz hafta yaşanan kazada, garson olarak çalışan 25 yaşındaki Semanur Hacıoğlu, motosikletine binerek yola çıktı. Dolmabahçe istikametine seyir halindeyken hafif ticari araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan Hacıoğlu, çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

Gözaltına Alındı

İlk müdahalenin ardından ağır yaralı Hacıoğlu, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ve yoğun bakıma alındı. Durumu ciddi olan genç kız entübe edildi. Polis, kazaya neden olan sürücüyü gözaltına aldı.

Diyarbakır’da Tabancayla Oynayan Çocuk Kendini Vurdu! Diyarbakır’da Tabancayla Oynayan Çocuk Kendini Vurdu!

Sürücü Serbest Bırakıldı

Mahkemeye çıkarılan sürücü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Güvenlik kamerası görüntülerinde kaza anının net şekilde görüldüğü belirtildi.

Sözlünün Açıklamaları

Semanur'un sözlüsü, kızının yaşadığı acıyı ve sorumluluk duymayan sürücüyü eleştirdi. Subaşı, adaletin sağlanmasını ve tekrar bir kaza yaşanmasının önlenmesini talep etti.

Kaynak: İHA