Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının kar amacı taşıyan bir kurum olmadığını belirtti. DMM'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının kar veya zarar etmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı vurgulandı.

Basında Yer Alan İddialar Doğru Değil

DMM'nin açıklamasında, bazı basın yayın organlarında yer alan, "Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 2022 yılını 1 milyar 860 milyon 438 bin lira zararla kapattı." iddiasının doğru olmadığı belirtildi. Cumhurbaşkanlığına bağlı bir kurum olan İletişim Başkanlığının, kar amacı taşıyan bir kurum veya ticari işletme olmadığına dikkat çekildi.

Güncel Halka Arzlar! SPK Onayıyla 3 Şirket Daha Halka Arz Olacak! Hangi Şirketler Halka Arz Olacak? Güncel Halka Arzlar! SPK Onayıyla 3 Şirket Daha Halka Arz Olacak! Hangi Şirketler Halka Arz Olacak?

DMM'den açıklama: Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 2022'de zarar mı etti?

Bütçe Şeffaflığı ve Kullanımı

Açıklamada, Başkanlığın, yıl içerisinde hayata geçireceği faaliyetler için kendisine bütçeden tahsis edilen ödeneği kullandığı, 2022 yılı Sayıştay Denetim Raporu'nda bütçe giderlerinin hangi kalemlerde yapıldığının tüm şeffaflığıyla yer aldığı belirtildi. Mevzuatlar kapsamında faaliyet geliri bulunmadığı ifade edilen açıklamada, elde edilen vergi gelirlerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı veznelerine gelir kaydedildiği, "Genel Bütçeli Kurum" olduğundan ötürü ise herhangi bir faaliyet sonucu elde edilen gelir kalemi bulunmadığı belirtilerek asılsız iddialara itibar edilmemesi uyarısında bulunuldu.

Kaynak: AA