Dr. Üstün Ezer'den 19 Mayıs Paylaşımı Dr. Üstün Ezer'den 19 Mayıs Paylaşımı

Kara para aklama soruşturmasında tutuklu bulunan Dilan Polat’ın avukatı, müvekkilinin tahliyesini talep etti. Polat, cezaevinde sinir krizi geçirip kendini yaraladıktan sonra bu talep gündeme geldi.

Soruşturma ve Tahliye Talebi

Dilan ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheli hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma devam ederken, tutuklu bulunan Dilan Polat’ın avukatı tahliye talebinde bulundu.

Suçlamalar ve Yeni Gelişme

“Suç örgütü kurma ve üye olma”, “mal varlığı değerlerini aklama” ve “yasadışı bahis” suçlarından yaklaşık 6 aydır tutuklu bulunan Polat hakkında yaşanan yeni gelişme dikkat çekti.

Avukatın Savcılığa Başvurusu

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olan Polat’ın avukatı, soruşturmanın yürütüldüğü savcılığa dilekçe verdi. Şüpheli Dilan Polat’ın kendisini kesici aletle yaraladığı ve sağlık sorunlarının tehlike arz ettiği belirtilerek tutuklu olarak cezaevinde kalmasının elverişli olmadığı gerekçesiyle tahliye talebinde bulundu.

Savcılığın Kararı ve Beklentiler

Talebin kabul edilmesi veya reddedilmesi noktasında Savcılık önemli bir adım attı. Savcılık, Polat’ın tutuklu olarak cezaevi koşullarında bulunmasının sağlık durumu açısından tehlike arz edip etmediği konusunda rapor alınmasını istedi.

Kaynak: Haber Merkezi