Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin yağmur suyu drenaj altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda, ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Konyaaltı ilçesinin Toros ve Akkuyu mahallelerine bin 420 metre yeni yağmur suyu drenaj hattı döşeniyor.

Bahar 14. bölüm fragmanı yayınlandı! Evren Bahar'a hissettiklerini söylüyor! Bahar 14. bölüm fragmanı yayınlandı! Evren Bahar'a hissettiklerini söylüyor!

Yağmur Suyu Çalışması

Aşırı yağışlardan dolayı yaşanabilecek sel ve su baskınlarını önlemek amacıyla Konyaaltı ilçesi Toros ve Akkuyu mahallelerinde yer alan 15. Cadde, Toroslar Caddesi ve 25. Cadde’de yağmur suyu çalışması başlatıldı.

Alt Yapı Çalışmaları ve Yatırım Bedeli

40,2 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirilen alt yapı çalışmalarından muhtarlar ve mahalle sakinleri memnun. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Bakım Onarım Şube Müdürü İsmail Sercen Şenel, muhtarlar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ASAT olarak gerekli etüt çalışmalarını tamamlayarak proje hazırladıklarını belirtti.

Çalışmanın Detayları

Şenel, "Çalışmanın 570 metresinde 1,5 metreye 1,5 baks imalatı, 850 metresinde bin 200’lük betonarme boru imalatı gerçekleştirmekteyiz. Bu bölgeye yaklaşık 40,2 milyon TL artı KDV’li bir yatırım olarak planlanmıştır. Çalışmalarımızın bir aylık bir süreçte tamamlayacağız” dedi. Bu çalışmalar, kentin altyapısını güçlendirerek yağışlardan kaynaklanabilecek olası sel ve su baskınlarını önlemeyi hedefliyor.

Kaynak: Haber Merkezi