Depremin yaralarının sarıldığı Hatay'da, bin 100 okulda 398 bin öğrenci, sömestr tatiline girerken karne heyecanını yaşadı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, öğrencilere karnelerini dağıtarak bu sevinçlerine ortak oldu. Depremin olumsuz etkilediği eğitim kurumlarındaki onarımların ardından 11 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitim, velileri ve öğrencileri mutlu etti.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, sömestr tatiline girecek öğrencilere karnelerini dağıttı. Defne ilçesi Aşağıokçular İlkokulu'nda öğrencilere karnelerini takdim eden Vali Masatlı, öğrencilere tatilde ne yapacakları sorusunu sordu. Öğrencilerden bazıları, tatilde uyumak istediklerini belirterek Vali Masatlı'yı tebessüm ettirdi.,

Depremin Vurduğu Hatay’da 400 Bine Yakın Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı

Vali Masatlı, Hatay genelinde 398 bin öğrencinin karne sevinci yaşadığını ifade ederek, 'Asırların felaketini yaşayan bir coğrafyada 11 Eylül tarihiyle başta sayın Cumhurbaşkanımız, Milli Eğitim Bakanımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte bizler hummalı bir çalışmayla şehrimizde tüm okulların açılması için ciddi bir çaba gösterdik. Afetin vermiş olduğu zarar sadece can kaybıyla sınırlı değildi bunun yanında eğitim tesislerimizde 3’te 1 oranında kullanılamaz hale gelmişti. Buna rağmen biz 11 Eylül’de eğitim öğretime başladık. Şehrimizdeki bu hareketi insanlarımızın eğitime olan ilgisini şöylede anlayabiliyoruz; 5 Şubat itibariyle bizim ilimizde 434 bin öğrencimiz vardı, Haziran ayında okullarımızı kapatırken bu öğrenci sayımız 313 bine düştü. Fakat şuan itibariyle öğrenci sayımız 398 bindir. Bu sevindirici bir gelişme' dedi.

Mersin'e yeni öğrenci yurdu! Yurt kapasitesi 18 bine çıkacak Mersin'e yeni öğrenci yurdu! Yurt kapasitesi 18 bine çıkacak

Kaynak: İHA