CW Enerji’nin güneş panelleri, Balıkesir’deki 9125,48 kWp gücündeki arazi GES’te yerini aldı. Bu güneş enerji santrali ile yıllık ortalama 6.101.661 kg karbon salımının önüne geçilecek ve yılda 921 ağaç kurtarılacak.

CW Enerji CEO’sundan Açıklama

Proje hakkında açıklamada bulunan CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, bugüne kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteren firmaların alanlarını güneş panelleri ile donattıklarını belirtti. Yılmaz, “Güneşten elektrik üreten tesislerin sayısı her geçen gün artıyor. CW Enerji olarak, yerli ve milli olarak ürettiğimiz güneş panellerimiz ile firmaların ihtiyacı olan elektriği üretmelerine katkıda bulunuyoruz. Türkiye’nin farklı illerinde farklı firmaların çatılarını ve arazileri güneş enerji panellerimiz ile donatmaya ve daha yaşanabilir bir çevre için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Call of Duty Black Ops 6 duyuruldu! Fragman yayınlandı Call of Duty Black Ops 6 duyuruldu! Fragman yayınlandı

921 Ağaç Kurtarılacak

CW Enerji güneş panellerinin Balıkesir’deki arazi GES’te yerini almasıyla, yıllık ortalama 6.101.661 kg karbon salımının önüne geçilecek ve yılda 921 ağaç kurtarılacak. Bugüne kadar kurulan güneş enerji santralleri ile binlerce ağacın kesilmekten kurtarıldığını dile getiren Yılmaz, sürekli iyileştirme ve gelişim hedefiyle çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Merkezi