Adana'da Tarım İşçilerini Taşıyan Minibüs Uçurumdan Düşüp Yandı: 3 Ölü 18 Yaralı Adana'da Tarım İşçilerini Taşıyan Minibüs Uçurumdan Düşüp Yandı: 3 Ölü 18 Yaralı

'Eros' isimli kediye yönelik şiddet olayında Cumhuriyet Savcısı, verilen cezaya itiraz etti.

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde, site sakinleri tarafından sahiplenilen ve doğduğu günden beri bakılan 'Eros' isimli kedi, İbrahim Keloğlan tarafından acımasızca tekmeyle öldürüldü. Toplumda büyük infial yaratan bu olay sonrasında mahkemeye intikal etti. Mahkeme, şüpheli İbrahim Keloğlan'a 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Cumhuriyet Savcısı Karara İtiraz Etti

Gazete Duvar'dan Meral Candan'ın haberine göre, kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu karara Cumhuriyet Savcısı da itiraz etti. Savcılık, verilen cezanın hukuki olmaktan uzak olduğunu belirtti ve kararın istinafa taşınması gerektiğine karar verdi.

İstanbul Barosu ve Mağdur Avukatlarından Açıklama Geldi

Konuyla ilgili olarak İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi'nden ve müşteki avukatlarından Merve Poyraz Özcan, şu açıklamayı yaptı:

'Haklı itirazlarımızın sonucunda verilen kararın vicdanları yaraladığını düşünüyoruz. Cumhuriyet Savcısı da bu görüşte olup, kararın hakkaniyete uygun olmadığını belirtmiştir. Bizler, adaletin sağlanıncaya kadar hukuki ve vicdani mücadelemizi sürdüreceğiz.'

Kaynak: Haber Merkezi