Britanya'da neredeyse 30 yıldır firarda olan bir şahıs, Heathrow Havalimanı'nda yakalandı.

Çocuklara cinsel istismarda bulunmakla suçlanan Richard Burrows, Tayland'dan Britanya'ya döndükten sonra geçen perşembe günü tutuklandı. 80 yaşındaki şahıs, Aralık 1997'de Chester Crown Mahkemesi'ne katılmamasının ardından 27 yıldır Cheshire Polisi tarafından aranıyordu. Suçların bir kısmının Congleton'daki bir çocuk evinde, diğerlerinin ise West Midlands'da yaşandığı bildirildi.

Yıllar Süren Arama

Burrows'un kaybolduğu tarihten bu yana, 1998'de yapılan bir Crimewatch başvurusu da dahil olmak üzere yerinin tespitine yönelik araştırmalar devam ediyordu.

Cheshire Polisi ve Uluslararası Ulusal Suç Ajansı (NCA) arasındaki çalışmaların ardından Burrows şu anda gözaltında tutuluyor ve bugün Chester Crown Mahkemesi'ne çıkacak.

İran ve İsrail Arasında Gerilim Artıyor: İsrail, İran’ın Olası Misillemesine Hazırlanıyor İran ve İsrail Arasında Gerilim Artıyor: İsrail, İran’ın Olası Misillemesine Hazırlanıyor

Dedektif Müfettiş'ten Açıklama

Dedektif Müfettiş Eleanor Atkinson, "Burrows'un yerini tespit etme konusundaki kararlılığımız son 27 yıldır hiç azalmadı ve onun tutuklanması bu davada önemli bir adım ve olaya karışan herkes için kapanışın başlangıcıdır" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi