Erdoğan-Esad Görüşmesi Moskova'da Olacak: Gelecek Ay Gerçekleşebilir Erdoğan-Esad Görüşmesi Moskova'da Olacak: Gelecek Ay Gerçekleşebilir

Çin’in Guangdong eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 47’ye çıktı. Guangdong eyaletinin Meycou ilinde Songyüen Nehri’nin taşması sonucu meydana gelen sellerde, Pingyüen ilçesinde 38 kişi yaşamını yitirdi.

Meycou’daki sellerde daha önce Meyşian ilçesinde 4, Ciaoling ilçesinde ise 5 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Hafta boyunca şiddetli yağış, seller ve toprak kaymaları ilçede büyük maddi hasara yol açtı. Songyüen Nehri boyunca yüzlerce köprü yıkılırken, 365 kilometre yol hasar gördü ve hektarlarca tarım alanı su altında kaldı.

Diğer Bölgelerde de Sel Felaketleri Yaşandı

Çin’in güneyinde geçen hafta Fucien ve Guicou eyaletleri ile Guangşi Cuang Özerk Bölgesi de yoğun yağışın yol açtığı sellerle karşı karşıya kalmıştı. Ulusal Meteoroloji Merkezi, ülkenin güneyindeki Guicou, iç kesimlerindeki Hınan ve Anhui ve doğusundaki Ciangsu eyaleti için de yoğun yağış ve sel uyarısı yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi