Mustafa Sarıgül video olayı nedir? Görüntüler gerçek mi? Açıklama geldi Mustafa Sarıgül video olayı nedir? Görüntüler gerçek mi? Açıklama geldi

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu ve AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldür*lmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez' dedi. Türkeş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, konunun adi bir suç olduğunu ve ideolojik bir boyutunun olmadığını vurguladı.

Türkeş: 'Sessizliği Vicdani Sorumluluktu'

Tuğrul Türkeş, uzun süredir bu konuda sessiz kaldığını ve bu süre içinde hiçbir yorum yapmadığını belirterek, 'Sinan Ateş'in 30 Aralık 2022'de bir suikast sonucu hayatını kaybettiği ve geride gözü yaşlı bir eş ile iki yetim çocuk bıraktığını' ifade etti.

Türkeş, Türk milliyetçiliğinin bu suçla hiçbir alakasının olmadığını belirterek, 'MHP böyle bir suçla özdeşleştirilemez. Bu durumun sorumluları, hukuk sistemimizin yetersizliği ve onu etkileyenlerdir' dedi. Ayrıca, Cumhur İttifakı ve yöneticilerinin olayla hiçbir ilgisinin olmadığını da ekledi.

Tuğrul Türkeş'ten Sinan Ateş Açıklaması Babamın Partisi Böyle Bir Suçla Özdeşleştirilemez 2

Türkeş: 'Kaos Yaratanlara Duyurulur'

Türkeş, açıklamasında, 'Bu olayı fırsat bilerek ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlere, siyasetten uzak ama kendini siyasi gösteren suçlulara ve ülkenin yönetimine zarar vermek isteyenlere sesleniyorum: Adli sürecin tamamlanmasına izin verin' dedi.

Ateş Ailesinden Türkeş'e Yanıt 

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve ablası Selma Ateş, Tuğrul Türkeş'in açıklamalarına sosyal medya üzerinden yanıt verdiler. Ayşe Ateş, 'Suç şahsidir. Bu suça karışan herkes, mevki veya makam gözetilmeksizin yargı önüne çıkarılmalıdır' dedi. Ateş, 'Eğer siyasi bir baskı yoksa, soruşturmaya müdahale olduğunu gösteren gelişmelerin sorumluları kimdir?' diye sordu.

'Niye Bir Taziye Dilemediniz?'

Selma Ateş ise şu açıklamayı yaptı: 'Adi bir suç olduğunu anladık. Ancak siyasi bir cinayet olarak görmüyorsanız bile, Ülkü Ocakları Genel Başkanı adına neden bir taziye dile(ye)mediniz? Bu kadar zor mu, Allah rahmet eylesin demek.'

Sinan Ateş'in ablasını takip edenler belli oldu Sinan Ateş'in ablasını takip edenler belli oldu

Kaynak: Haber Merkezi