Çin'in Guangdong ve Fujian eyaletlerinde etkili olan şiddetli yağışlar, geniş çaplı toprak kaymalarına yol açtı. Bu felaket sonucunda 9 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi ise kayboldu. Her iki eyalette de caddeler ve sokaklar sular altında kalırken, araçlar sel sularında sürüklendi.

Guangdong'da Yağışlar Felakete Dönüştü

Guangdong eyaletinde şiddetli yağışların ardından yaşanan toprak kaymalarında 5 kişi yaşamını yitirdi. Eyalette bulunan Meizhou kenti ve Dongshi kasabasında iki köprü çöktü ve 15 kişiden hala haber alınamıyor.

Fujian'da Durum Daha da Kötü

Fujian eyaletinde ise 4 kişi hayatını kaybetti ve 2 kişi kayboldu. Fujian'ın Wuping ilçesinde şiddetli yağışlar sonucu 378 ev çöktü. Bu doğal afet, bölgedeki yaşamı derinden etkiledi ve birçok insanı evsiz bıraktı.

ABD'de dev orman yangını: 15 bin dönüm yandı! Bin 200 kişi tahliye edildi ABD'de dev orman yangını: 15 bin dönüm yandı! Bin 200 kişi tahliye edildi

Kenya'da Polis Genel Müfettişi İstifa Etti: Protestoların Ardından Gelen Eleştiriler Kenya'da Polis Genel Müfettişi İstifa Etti: Protestoların Ardından Gelen Eleştiriler

Kaynak: Haber Merkezi