Rusya'da Kremlin tarafından yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın Kuzey Kore'yi ziyaret edeceği duyuruldu. Bu ziyaret, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Rusya ziyaretine iade niteliğinde.

Geçtiğimiz yıl Kim Jong-un'un Rusya ziyareti, iki ülke arasındaki ilişkilerin yeni bir boyuta taşınmasını sağlamıştı. Putin'in bu ziyareti, Moskova'nın nükleer silahlara sahip bir devletle geliştirdiği ortaklığı vurgulayan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kremlin'den yapılan açıklamada, Putin'in Kuzey Kore'deki ziyaretinin Çarşamba gününe kadar süreceği belirtildi. Açıklamada, ziyaretin dostane bir devlet ziyareti olacağı ve Kim Jong Un'un daveti üzerine gerçekleştirileceği ifade edildi.

Putin Fidan ile Görüştü: Türkiye'nin BRICS'e İlgi Göstermesinden Memnunuz Putin Fidan ile Görüştü: Türkiye'nin BRICS'e İlgi Göstermesinden Memnunuz

Tokyo'da Aşırı Baharatlı Cips Yiyen 14 Lise Öğrencisi Hastaneye Kaldırıldı Tokyo'da Aşırı Baharatlı Cips Yiyen 14 Lise Öğrencisi Hastaneye Kaldırıldı

Kaynak: Haber Merkezi