2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu son maçında, A Milli Futbol Takımı, Hamburg Volkspark Stadyumu’nda karşılaştığı Çekya’yı 2-1 mağlup ederek adını son 16 turuna yazdırdı. Maçın ardından galibiyet golünü kaydeden Cenk Tosun, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

“Sabah Kalktığımdan Beri Bu Golü Hayal Ediyordum”

Cenk Tosun, galibiyet golü hakkında duygularını paylaşırken, “Belki inanmayacaksınız ama bugün sabah kalktığımdan beri bu golü hayal ediyordum” diyerek sözlerine başladı. “Top ayağıma gelince içeriye çekip topu oraya vurmak istedim. Hayal ettiğim gibi oldu. Golden dolayı çok mutluyum. Çok oynamak istiyordum bunu basın toplantısında da söyledim. Hoca bugün bana şans verdi. Ben de bugün onu utandırmamak adına her şeyimi verdim sahada. Ama benim golümden daha önemli olan bugün takımın galip gelmesi ve gruptan ikinci olarak son 16’ya yükselmemiz. Takım arkadaşlarımı kutlamak istiyorum. Ayrıca Çekya takımını da kutlamak istiyorum. 10 kişi kalmalarına rağmen çok iyi mücadele ettiler. Çok fizikli bir takım. Taçlarda olsun, kornerlerde olsun bizi bayağı yordular. Herkes kora kor mücadele etti. Mutluyuz, güzel uyuyacağız. Sonra da Avusturya’dan rövanşı almak için iyi hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

Melikgazi Kayseri Basketbol Dangerfield'i kadrosuna kattı Melikgazi Kayseri Basketbol Dangerfield'i kadrosuna kattı

“Avusturya ile Açık Bir Dosyamız Var”

EURO 2024 son 16 turunda Avusturya ile karşılaşacak olan A Milli Futbol Takımı’nın golcüsü Cenk Tosun, rakiplerini geçerek çeyrek finale kalmak istediklerini belirtti. Tosun, “Bizim Avusturya ile açık bir dosyamız var. 6-1 yenilmişliğimiz var. O yüzden rövanşı almak için elimizden geleni yapacağız. Kim çıksaydı fark etmezdi. Artık son 16’dasın, bütün takımlar iyi. İnşallah Avusturya’yı da ülke olarak, bu taraftarlarla birlikte yenip çeyrek finale kalmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“İyi Analiz Edeceğiz, İyi Çalışacağız”

Geçtiğimiz mart ayında oynanan hazırlık maçında milli takımın, Avusturya’ya 6-1 mağlup olduğunu hatırlatan Cenk Tosun, rövanş maçına en iyi şekilde hazırlanmaları gerektiğini vurguladı. Tosun, “İyi analiz edeceğiz, iyi çalışacağız, iyi hazırlanacağız ve o maçta galip gelmek için her şeyimizi vereceğiz. Ben o maçta yoktum, sakattım. İlk 5 dakika iyi oynadığımız bir maçtı. Kendi ceza sahamızın üzerinde kaybettiğimiz bir top var. O hataları yapmayacağız. Çeyrek finale kalmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: İHA