Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde, freni boşalan bir TIR'ın üzerindeki keresteler ve beton bloklar, bir otomobilin üzerine düşerek feci bir kazaya sebep oldu. Kazada bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi ağır yaralandı.

Kaza, Çankırı-Kastamonu karayolu İndağı mevkiinde gerçekleşti. Mesut Şekerci'nin yönetimindeki 06 JPT 82 plakalı TIR'ın freni boşalınca kontrolü kaybederek yoldan çıktı. Savrulan TIR'ın dorsesindeki keresteler ve beton bloklar, Ali Günbal'ın kullandığı 06 BCP 023 plakalı otomobilin üzerine devrildi. Otomobil, beton bloklar ve kerestelerle birlikte yaklaşık 70 metre sürüklendi ve uçurum kenarına savruldu. Aynı zamanda yol kenarına da parçalar düştü.

Freni Boşalan Tır Dehşet Saçt2

İstanbul Esenyurt'ta Dehş*t: 2 Kişi Sokak Ortasında Vuru*du! İstanbul Esenyurt'ta Dehş*t: 2 Kişi Sokak Ortasında Vuru*du!

"Yangın ve Kurtarma Çalışmaları"

Otomobil ve TIR kaza sonrası alev aldı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri, AFAD, itfaiye, polis ve jandarma sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın söndürüldü. Otomobil, uçurumun kenarında asılı kaldığı için demir bariyerlere zincirlenerek güven altına alındı.

Freni Boşalan Tır Dehşet Saçt4

Kaynak: İHA