Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Belediyesi ve Tekke Köyü Abdal Musa Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği iş birliğiyle düzenlenecek olan Abdal Musa Anma Etkinlikleri başladı. Bu yıl 21-22-23 Haziran tarihlerinde Elmalı ilçesi Tekke Mahallesi'nde yapılacak etkinlikler, zengin bir kültürel mirası yaşatmayı hedefliyor.

Yurtdışından Abdal Musa Türbesi'ne Ziyaretçi Akını

Antalya'nın Elmalı ilçesine bağlı Tekke Köyü'nde bulunan Abdal Musa Türbesi, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Türkiye'nin yanı sıra yurt dışında yaşayan Alevi topluluğu da türbeyi ziyaret etmek için bölgeye akın ediyor.

Antalya'da 40. Ulusal Abdal Musa Anma Etkinlikleri başlıyor

Konserlerle coşkulu akşamlar

Etkinliklerin açılış gecesi, 21 Haziran Cuma akşamı Amfi Tiyatro'da başlayacak. Saat 19.30'da Grup Yarenler'in konseri ile başlayacak olan gece, Erdal Erzincan, Cemil Per, Doğuhan Karasu, Özde Semah Ekibi, İbrahim Pala & Orhan Güray, Ergün Efe, Nurtepe Cem Evi Semah Ekibi ve Eylül Deniz Çelebi gibi birbirinden değerli sanatçıların performanslarına sahne olacak. Gecenin en özel anı ise saat 23.00'te bağlama ustası Erdal Erzincan'ın konseri ile son bulacak.

Antalya'da 40. Ulusal Abdal Musa Anma Etkinlikleri başlıyor

Aşıklar yarışması, semahlar ve konserler

Abdal Musa Anma Etkinlikleri, 21 Haziran Cuma günü saat 12.00'de Türbe Ziyareti ile başlayacak. Üç gün sürecek olan etkinlikler kapsamında, aşıklar yarışması, cem ve semah gösterileri ile dolu dolu bir program sunulacak.

Antalya'da 40. Ulusal Abdal Musa Anma Etkinlikleri başlıyor

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan disipline sevk edildi CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan disipline sevk edildi

Kültür dolu ikinci gün

Abdal Musa Anma Etkinlikleri'nin ikinci günü, türbe içinde yapılacak olan cem ve semahlar ile başlayacak. Saat 15.00'te Kültür Binası Toplantı Salonu'nda düzenlenecek olan panel, katılımcılara önemli bilgiler sunacak.

Resmi Açılış Yarın

Resmi açılış ise 22 Haziran Cumartesi günü saat 19.00'da amfi tiyatroda gerçekleşecek. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve protokol konuşmalarının ardından saat 20.10'da Abdal Musa Semah Ekibi ile devam edecek olan programda, Sevcan Ezgi, Kültür Bakanlığı Korosu, Alevi Bileşenleri Semah Ekibi, Eren Özütemiz ve Karacaahmet Semah Ekibi gibi sanatçılar sahne alacak. Gecenin son konseri ise saat 23.10'da Özlem Özdil ile gerçekleşecek.

19. Uluslararası 40. Ulusal Abdal Musa Anma Etkinlikleri, 23 Haziran Pazar günü saat 11.00'de türbe ziyareti ve uğurlama töreni ile sona erecek. Katılımcılar, kültürel değerlere olan bu özel veda ile etkinlikleri tamamlayacaklar.

Kaynak: Haber Merkezi