Hatay'da feci kaza: 2 otomobil çarpıştı 5 kişi öldü Hatay'da feci kaza: 2 otomobil çarpıştı 5 kişi öldü

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Kangırlı köyünde bir tarlada hayır çeşmesi için su kanalı açıldığı sırada meydana gelen toprak kayması sonucu 2 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise hastanede tedavi altına alındı.

Kaza Anı

Kangırlı köyünde saat 16.30 sıralarında su kuyusundan hayır çeşmesi oluşturmak için kanal yapımı sırasında toprak kayması meydana geldi. Toprak altında kalan 3 kişiden biri sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı, diğer iki kişi ise ne yazık ki hayatını kaybetti.

Olay Yerine Geniş Çaplı Müdahale

Olayın ardından bölgeye jandarma, sağlık personeli, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, AKUT Arama Kurtarma Derneği ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevlileri sevk edildi. Kurtarma ekipleri, toprak altında kalanları çıkarmak için yoğun çaba harcadı.

Çanakkale'de toprak kayması: 2 *lü 1 yaralı

Acı Bilanço

Kurtarma çalışmaları sonucunda yaralı olarak hastaneye kaldırılan Tahir Ödemiş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Diğer yaralı işçi ise maalesef kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenlerin cansız bedenleri, hastane morguna kaldırıldı.

Yetkililerden Açıklama

Çanakkale Valiliği, olayla ilgili olarak 'Lapseki ilçesi Kangırlı köyünde su kanalı açma çalışmasında meydana gelen toprak kayması sonucu 2 vatandaşımız vefat etmiş, 1 vatandaşımızın hastanede tedavisi devam etmektedir' açıklamasını yaparak başsağlığı diledi.

Kaynak: İHA