Muğla'nın Marmaris ilçesinde özel bir kuruma ait sosyal tesis inşaatında kullanılan çelik kalıbın işçilerin üzerine düşmesi sonucu 1 işçi hayatını kaybederken, 1 işçi de yaralandı. Kaza, İçmeler Mahallesi'nde akşam saatlerinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, özel bir kuruma ait sosyal tesis inşaatında kolona dayalı çelik kalıp, rüzgarın da etkisiyle işçilerin üzerine düştü. İsmail Tepebaşı (34) ve Y.G. (33) adlı işçiler, çelik kalıbın altında kalarak yaralandılar.

Elazığ'da Taziye Yolculuğu Trajediyle Sonuçlandı: Anne ve Oğul Hayatını Kaybetti Elazığ'da Taziye Yolculuğu Trajediyle Sonuçlandı: Anne ve Oğul Hayatını Kaybetti

Kazanın yaşandığı bölgeye hemen jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, İsmail Tepebaşı'nın hayatını kaybettiğini belirlerken, yaralı işçi Y.G. ise hastaneye kaldırıldı.

Marmaris Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, şantiye şefi ve yüklenici firma sorumlusunun gözaltına alındığı öğrenildi.

Şantiyedeki diğer işçiler, yaşanan kaza sonrasında alkışlarla protesto ettiler. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı ve gerekli incelemelerin ardından açıklama yapılacağını belirtti.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA