Milli Eğitim Müdürlüğünde Milyonluk Vurgun! Milli Eğitim Müdürlüğünde Milyonluk Vurgun!

Bursa'da yaşlıları telefonla arayarak kendilerini polis olarak tanıtan ve terör örgütü operasyonu bahanesiyle korkutan sahte polis çetesi, 1,7 milyon liralık vurgun yaparken yakalandı.

Osmangazi ilçesi Yenibağlar Mahallesi'nde yaşayan C.A. (68) isimli bir kişi, cep telefonundan arandıktan sonra terör örgütü operasyonu olduğu ve kendisinin de hedefte olduğu yalanıyla kandırıldı. Sahte polis, C.A.'yı evinde ve bankada bulunan altın ve paralarını operasyon için kullanması konusunda ikna etti. C.A., sahte polisin taleplerini yerine getirerek milyonlarca liralık değerdeki ziynet eşyalarını ve paralarını teslim etti. Benzer şekilde, Gemlik ilçesinde de L.A. (74) isimli bir başka yaşlı da sahte polisler tarafından dolandırıldı ve değerli eşyaları alındıktan sonra durumu polise bildirdi.

İzini Kaybettirmek İçin Tarlada Çalışırken Yakalandı

Bursa'da yaşlıları dolandıran sahte polis çetesini yakalamak için harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan detaylı çalışmalar sonucunda şüphelinin kimliğini tespit etti. 19 yaşındaki E.S. isimli şüpheli, ziynet eşyaları ve paraları aldıktan sonra kaçmak için çeşitli yöntemler denedi. Ancak polis, uzun bir takip sürecinin ardından E.S.'yi mevsimlik işçi kılığıyla bir tarlada çalışırken yakaladı. E.S.'nin yardımına koşan bir akrabası da onunla birlikte gözaltına alındı ve işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiler. E.S. tutuklanırken, akrabası ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA