Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan davasında 3 emniyet görevlisi hakkındaki soruşturmaya ilişkin sözlerine yanıt verdi. Davutoğlu, TBMM'de Saadet Partisi-Gelecek Partisi ortak grup toplantısında konuştu.

Davutoğlu, Bahçeli'nin emniyet içerisinde yapılan operasyona ilişkin sözlerine sert bir dille cevap verdi. "Karnınızdan ve imalı konuşmayın. Kimi, neyi kastediyorsanız açıkça söyleyin" diyen Davutoğlu, Bahçeli'nin ifadelerini sert bir şekilde eleştirdi. Davutoğlu ayrıca, "Sayın Erdoğan ile yeni görüştünüz, varsa bir darbe ihtimali ona söyleyin. Bilgi ve belgeleri devlet kurumları ile paylaşın" şeklinde konuşarak, Bahçeli'nin iddialarını ciddiye almadığını ve gerektiğinde bilgi ve belgelerle ortaya çıkması gerektiğini vurguladı.

Davutoğlu'nun bu açıklamaları, siyasi kulislerde geniş yankı uyandırdı. Bahçeli'nin sözlerine bu şekilde sert bir yanıt verilmesi, siyasi gerilimlerin arttığı bir dönemde dikkat çekti.

CHP Kepez Kadın Kolları Başkanı Belli Oldu CHP Kepez Kadın Kolları Başkanı Belli Oldu

Bahçeli'ye Tepkiler Artıyor

Davutoğlu'nun Bahçeli'ye yönelik sert sözleri, siyasi arenada tartışmaları da beraberinde getirdi. Bahçeli'nin suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan davasına ilişkin açıklamaları, muhalefet partileri ve kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyor.

Kaynak: İHA