Bursa'da 31 Mart yerel seçimlerinde merkez Osmangazi ilçesi Gökçeören Mahallesi'nde yapılan seçimde 96 oy alarak muhtar seçilen Emin Batmaz (51), mazbatasını alacağı gün ani bir kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Bahar Candan kaldığı cezaevinde kendini yaraldı! Öldü mü? İşte cevabı Bahar Candan kaldığı cezaevinde kendini yaraldı! Öldü mü? İşte cevabı

Emin Batmaz, evli ve 2 çocuk babasıydı. Muhtarlık görevine atanacakken, sabah saatlerinde çocuğunu okula bırakırken aniden bir kalp krizi geçirdi. Çevredeki vatandaşlar tarafından hızla hastaneye götürüldü ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cenazesi, Gökçeören Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde köy mezarlığına defnedildi.

Köy Halkı Üzgün

Gökçeören Köyü Dernek Başkanı Ali Bayram, yaşanan acı olayı şu şekilde ifade etti: "Muhtarımız dün saat 11’de gerçekleştirilecek olan mazbata töreni için hazırlık yaptı. Çocuğunu okula bırakırken, kalp krizi geçirdi. Köydeki yakınları hastaneye yetiştirmek isterken yolda kalbi durmuş. Hastanede gerekli müdahaleler yapıldı ama muhtarımızı kurtaramadık. Acımız taze, daha sonrasında yetkililer bizlere nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkında bilgi verecektir. Bizler de ona göre köyümüzü en iyi şekilde temsil edecek adayımızı seçeceğiz. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın."

Kaynak: İHA