Burdur Devlet Hastanesi'nde 25 Mayıs Cumartesi günü diyalize giren bazı hastalar, baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe gibi şikayetlerle hastaneye geri döndü. Hastane yönetimi, bu durumun ardından aynı gün içinde diyalize giren tüm hastaları hastaneye çağırarak gerekli tetkikleri yaptı. Sonuç olarak, o gün diyaliz tedavisi gören 33 hasta, Afyonkarahisar, Isparta, Antalya ve Bucak'taki devlet hastaneleri ile özel diyaliz merkezlerine sevk edildi. Sevk edilen hastalardan 14'ü ise entübe edildi.

Türkiye'nin Gündemine Oturan Diyaliz Hastalarından Bir Tanesi Antalya'da Hayatını Kaybetti Türkiye'nin Gündemine Oturan Diyaliz Hastalarından Bir Tanesi Antalya'da Hayatını Kaybetti

A W215155 03 Result

Entübe Edilmişti 

Olayın ardından entübe edilerek Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen ve burada tedavi altına alınan 70 yaşındaki Mustafa Demir, üç gün sonra hayatını kaybetti. Diğer üç hastanın tedavisi ise devam ediyor.

Antalya'daki müdahalelere rağmen kurtarılamayan Mustafa Demir'in cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Cenaze, memleketi Burdur'un Karamanlı ilçesindeki evinin önüne getirilerek helallik alındı. Daha sonra Cami Mahallesi'ndeki İpekçioğlu Camii avlusuna götürüldü. Cenaze namazı Tefenni Müftüsü Selman Ünal Çolak tarafından kıldırıldı ve ardından Mustafa Demir, ilçe mezarlığında toprağa verildi.

A W215155 09

Cenaze Törenine Katıldılar

Karamanlı'daki cenaze törenine; Burdur Valisi Türker Öksüz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder ve yakınları katıldı. Evinin önünde helallik alındığı esnada Mustafa Demir’in yakınlarının feryatları yürekleri dağladı.

Burdur'daki diyaliz skandalında ikinci ölüm! Burdur'daki diyaliz skandalında ikinci ölüm!

Kilo verdiren kabızlığa iyi gelen Chia Yoğurt tarifi Kilo verdiren kabızlığa iyi gelen Chia Yoğurt tarifi

A W215155 04 Result

Kaynak: İHA