Burdur'un Gölhisar ilçesi ve Yusufça beldesinde belediye ve mahalle muhtarları tarafından yağmur duası etkinliği düzenlendi. Bu etkinliklerde, bölgede yaşanan kuraklık endişesiyle bir araya gelen vatandaşlar, dualarla yağmurun bereketini talep etti.

A W190507 06 Result

Yağmur duası programları coşkuyla karşılandı

Gölhisar ilçesindeki yağmur duası programı, kapalı pazar yerinde gerçekleştirildi. Programa, hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan etli pilav, ayran ve lokma tatlısı ikram edildi. Gölhisar İlçe Müftüsü Yusuf Demiryürek tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı dua etkinliğinde, Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak ilahiler seslendirildi.

Yurdun genelinde hava durumu nasıl olacak? Yurdun genelinde hava durumu nasıl olacak?

A W190507 04 Result

Yusufça'da da bereket duası yapıldı

Yusufça beldesinde de geniş katılımlı bir yağmur duası gerçekleştirildi. Belediye parkında düzenlenen etkinlik, kabristanlık ziyaretleri ile başladı. Çocukların coşkulu "Amin" nidaları eşliğinde yapılan yürüyüş, kasaba merkezinden Yusufça'ya kadar devam etti. Gölhisar İlçe Müftüsü Yusuf Demiryürek'in kısa bir vaazının ardından öğle namazı kılındı ve dualar edildi. Daha sonra davetliler, tekbirler eşliğinde yemek yenilecek alana doğru yürüdü ve hep birlikte yemeklerini yediler.

A W190507 02 Result

Burdur Ağlasun'da korkutan yangın! Samanlıktan depo ve eve sıçradı Burdur Ağlasun'da korkutan yangın! Samanlıktan depo ve eve sıçradı

Kaynak: İHA