Burdur'da uzun yıllardır hizmet veren ve son yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı olarak yeniden seçilen Ali Orkun Ercengiz, üçüncü dönemi için mazbatasını aldı.

Yerel Seçimlerden Zaferle Çıktı

2014 Yerel Seçimleri'nde Belediye Başkanlığı'na seçilen ve o zamandan beri Burdur Belediye Başkanı olarak görev yapan Ali Orkun Ercengiz, CHP adayı olarak katıldığı üçüncü seçimden de zaferle çıktı.

CHP’li Başkan Alanya’da Belediye Borcunu Binaya Astı CHP’li Başkan Alanya’da Belediye Borcunu Binaya Astı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Üçüncü Kez Mazbata Aldı (2) Result

Güven Tazeleyen Ercengiz Mazbatasını Aldı

Burdur Adliyesi'nde düzenlenen törenle mazbatasını alan Ercengiz'e, İl Seçim Kurulu Başkanı Musa Talih ve Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Onur Aşkın tarafından teslim edildi. Törenin ardından Adliye bahçesinde toplanan vatandaşlar, Ercengiz'i tebrik etti.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Üçüncü Kez Mazbata Aldı (3) Result

CHP Milletvekili Katıldı

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Adliye Bahçesi'nde yaptığı konuşmada, 'Burdur bir tarih yazarak üçüncü dönemine ilk kez aynı belediye başkanını göndermiştir. Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in on yıldır yaptıklarının ileride yapacaklarının teminatı olduğu düşüncesi içerisinde önümüzdeki 5 yılda başarılar diliyoruz. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun' ifadelerini kullandı.

Burdur'da seçilen ilk kadın belediye başkanı Hülya Gümüş kimdir? Burdur'da seçilen ilk kadın belediye başkanı Hülya Gümüş kimdir?

Belediye Başkanı Ercengiz'den Teşekkür Konuşması

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mazbatasını almanın mutluluğunu yaşarken, 'Üçüncü kez Burdur halkı tarafından takdir edilerek, Burdur kentini yönetme hakkını bize tekrar vermiş olmanızdan dolayı çok mutluyum, gururluyum. Aynı zamanda büyük bir sorumluluğun içerisinde olduğumun farkındayım. Bizler geride kalan 10 yıl içerisinde yaptıklarımızla Burdur halkının bizlere bir 5 yıl daha görev ve yetki vermesinin sorumluluğuyla en iyi şekilde Burdur’umuz için çalışacağız. Biz on yıllık çalışmalarımızda da elimizden geldiğince en usta şeklinde çalışmaya özen gösterdik. Gayretimiz bu yöndeydi. Her bir kuruşu, her bir anı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Açıkçası bir seçim kazanmadık. Bir zafer yaşamıyoruz. Çünkü zaten biz belediye başkanıydık. Kaybetmedik, yolumuza devam ediyoruz. Aynı zamanda kaybedenin olmadığı bir seçim yaşadık. Burdur’da sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil diğer siyasi partilere de gönül vermiş birçok hemşehrimizin desteği ve oyuyla biz Burdur Belediye Başkanı olarak mazbatamızı aldık. Bundan önce kimseyi ötekileştirmediğimiz gibi bundan sonra da herkesin belediye başkanı olarak görevimize devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

Görevine Başlayan Ercengiz, Halkla Buluştu

Konuşmaların ardından halkla birlikte adliye önünde toplu fotoğraf çektiren Ali Orkun Ercengiz ve vatandaşlar, CHP İl Başkanlığı önünden davul zurna eşliğinde Belediye'ye yürüdü. Belediye önünde karşılanan Ercengiz, kısa bir konuşmanın ardından görevine tekrar başladı.

Burdur Belediyesi Seçim Sonuçları 2024 Burdur Belediyesi Seçim Sonuçları 2024

Kaynak: İHA