Apple, iPhone 6 Plus ve iPhone 8 modellerini eski ilan edip güncelleme desteğini sonlandırmasının ardından yeni güncellemelerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. iOS 18 öncesinde iOS 17.5 güncellemesini sunmaya hazırlanan Apple, iPhone kullanıcılarına bazı yenilikler sunacak.

Tesla ve X iş birliğiyle araçlara yeni uygulama geliyor Tesla ve X iş birliğiyle araçlara yeni uygulama geliyor

Apple iOS 17.5 güncellemesiyle iPhone'lara neler getiriyor?

Tasarım ve İşlevsellikte Değişiklikler

iOS 17.5 güncellemesiyle birlikte, iOS'un genel tasarım dilinde bazı değişiklikler yapılacak. Bu değişikliklerle, iOS'un tasarımı daha modern hale getirilecek. Ayrıca, Avrupa'da kullanıcıların doğrudan sitelerden uygulama indirmelerini sağlayacak bazı yenilikler de getirilecek.

Gizlilik ve Güvenlikte Güncellemeler

Yeni güncellemeyle birlikte, Ayarlar kısmında da önemli değişiklikler olacak. Özellikle Gizlilik ve Güvenlik bölümünde, biyometrik güvenlik geçiş anahtarıyla tarayıcılara erişimi sağlayacak yeni bir özellik eklenecek.

Takip İzlemelerini Görme ve Devre Dışı Bırakma İmkanı

Kullanıcılar, iOS 17.5 güncellemesiyle birlikte, Apple ürünü olmasalar bile takip izlemelerini görebilecek ve istedikleri takdirde bunları devre dışı bırakabilecekler.

Podcast Widget'ı ve Yayın Tarihi

iOS 17.5 güncellemesinin yayın tarihi henüz net değil, ancak iOS 18'in haziran ayında tanıtılacağı biliniyor. Beta güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte, iOS 17.5'in yakın zamanda yayınlanması bekleniyor. Bu güncellemeyle birlikte, Podcast widget'ı da yenilenecek.

Kaynak: Haber Merkezi