İtalya'da bir gece kulübünde bir kadına yönelik taciz suçlamasıyla hakkında 9 yıl hapis cezası verilen Brezilyalı eski futbolcu Robinho, tutuklandı. Milan kentinde 2013 yılında gerçekleşen olayın ardından yaşanan süreçte, Robinho'nun İtalya'da tutuklanmasına karar verildi.

Brezilyalı eski futbolcu tutuklandı

İranlı Diplomat: Netanyahu Batılı Güçleri Orta Doğu'da Bir Savaşa Sürüklemeyi Hedefliyor İranlı Diplomat: Netanyahu Batılı Güçleri Orta Doğu'da Bir Savaşa Sürüklemeyi Hedefliyor

2013 yılında bir gece kulübünde yaşanan toplu taciz olayı sonrasında hakkında suçlamalar yapılan Robinho, mahkeme kararıyla 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu kararın ardından Brezilya Yüksek Mahkemesi de cezanın ülkelerinde de geçerli olmasını kabul etti.

Brezilya'nın Santos kentinde yaşayan Robinho, hüküm giydiği cezasını ülkesinde çekecek olmasıyla birlikte evinden alınarak tutuklandı. 

Brezilyalı eski futbolcu tutuklandı

Robinho, futbol kariyerinde Real Madrid, Manchester City ve Milan gibi önemli kulüplerde forma giydi. Ayrıca Türkiye'de Sivasspor ve Başakşehir gibi takımlarda da oynamıştı.

Kaynak: İHA