Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde meydana geldi. 2 çocuk annesi ve İngilizce öğretmeni Saadet Çay, boşanma aşamasında olduğu eşi Adem Çay tarafından öldürüldü.

Boşanma aşamasındaki çift, ayrı yaşamaya başlamıştı. Adem Çay, silahla kendini öldüreceğini iddia ederek Saadet Çay'ı yanına çağırdı. Saadet Çay, kendi güvenliğini sağlamak için yanına erkek arkadaşını ve çocuklarını alarak Adem Çay'ın depo olarak kullandığı eve gitti. Tartışmanın yazlık evin kime kalacağı konusunda başladığı öğrenildi.

Saadet Öğretmene Gözyaşı2

Gözaltına alındı

Evin yan odasında bulunan Saadet Çay'ın erkek arkadaşı, silah sesi duyunca evden kaçarak polis ve bekçilere haber verdi. Güvenlik güçleri, eve girdiklerinde Saadet Çay'ın cansız bedenini buldu. Adem Çay, Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Bursa'da Öfkeli Koca Eski Eşini Sokak Ortasında Yaraladı Bursa'da Öfkeli Koca Eski Eşini Sokak Ortasında Yaraladı

Saadet Öğretmene Gözyaşı3

19 suç kaydı var

Adem Çay'ın kasten yaralama, tehdit, yağma ve görevli memura mukavemet gibi toplam 19 suç kaydı olduğu belirtildi. Gözaltına alınan Adem Çay, sorgusunun ardından çelik yelek giydirilerek Samsun Adliyesine sevk edildi ve tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Saadet Öğretmene Gözyaşı

Saadet Çay'ın Başarılı Kariyeri

Saadet Çay, İngilizce öğretmenliği kariyerinde oldukça başarılıydı ve Türkiye'yi Erasmus projesi kapsamında Avrupa'da temsil etmişti. Öğretmen Saadet Çay'ın cenazesi, Samsun'un Atakum ilçesi Özören Mahallesi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazeye katılan öğrencileri, "O çok iyi bir öğretmendi, her zaman güler yüzlüydü ve öğrencilerini ayrı ayrı severdi" diyerek üzüntülerini dile getirdi.

Khmö

Kaynak: İHA