Borsa İstanbul'da (BIST), işlem gününün başlangıcında BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 32,65 puan ve yüzde 0,32 artarak 10.251,22 puana yükseldi.

Bankacılık ve Holding Endeksleri Artış Kaydetti

Bankacılık endeksi yüzde 0,42 ve holding endeksi yüzde 0,33 artış gösterdi. Sektör endeksleri arasında en yüksek artış yüzde 0,95 ile sigorta, en düşük ise yüzde 1,68 ile spor sektöründe yaşandı.

BIST 100 endeksi, cuma gününü yüzde 0,49 düşüşle 10.218,58 puandan tamamlamıştı.

Halk plajında şemsiye ve şezlong ücretsiz! 10 yıllık anlaşma imzalandı Halk plajında şemsiye ve şezlong ücretsiz! 10 yıllık anlaşma imzalandı

Kamuda tasarruf paketi açıklandı: Taşıt alımına 3 yıl boyunca yasak getirildi Kamuda tasarruf paketi açıklandı: Taşıt alımına 3 yıl boyunca yasak getirildi

Küresel Piyasalarda Fed'in Politikalarına İlişkin Belirsizlikler Dikkat Çekiyor

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek politikalarına ilişkin belirsizliklerin etkisiyle yatırımcılar tedbirli bir duruş sergiliyor. Çarşamba günü ABD'de açıklanacak olan enflasyon verilerinin ise piyasalarda oynaklığı artırması bekleniyor.

Türkiye Ekonomisinde İyimserlik Artıyor

Cuma günü, Türkiye ekonomisine yönelik belirsizliklerin azalmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan'ın yaptığı açıklamaların etkisiyle Türkiye'nin 5 yıllık kredi risk priminde (CDS) iyileşme devam ediyor. Türkiye'nin CDS'i, Şubat 2020'den bu yana ilk kez 273,75 baz puana gerileyerek olumlu bir seyir izliyor.

Tasarruf Verimlilik Paketi Açıklanıyor

Bugün, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklayacağı tasarruf verimlilik paketi takip edilecek. Ayrıca bugün açıklanacak olan mart ayı ödemeler dengesi istatistikleri ve yurt içinde perakende satışlar, yurt dışında ise Almanya'da ödemeler dengesi verileri yakından izlenecek. Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 10.300 ve 10.400 seviyelerinin direnç, 10.200 ve 10.000 puanın ise destek olarak takip edilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Kaynak: Haber Merkezi