Bodrum, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte Kurban Bayramı'nın da 9 günlük tatille denk gelmesiyle nüfusunu artırıyor. Bu süreçte, Bodrum'a gelenlerin otel bulma konusunda zorluk çekebileceği belirtiliyor. Özellikle bayram tatilini Bodrum'da geçirmek isteyenlerin, erken rezervasyon yapmaları gerekiyor. Zira otellerin doluluk oranı şu an itibariyle yüzde 90'a ulaşmış durumda.

A W224817 05

Bodrum'da Yoğun Bayram Tatili Bekleniyor

Yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Bodrum, Kurban Bayramı'nda oldukça yoğun bir dönem geçirecek. Özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken Bodrum'da, nüfusun 1 milyonu aşması bekleniyor. Bodrum Kaymakamlığı'nın alacağı önlemler arasında, güvenlik için takviye polis ekipleri bulunuyor. Ayrıca Bodrum Belediyesi, çevre temizliği için özel önlemler alacak.

A W224817 06

Otel Doluluk Oranı Yüksek

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, otellerdeki doluluk oranının yüksek olduğunu belirterek, bayram tatilini Bodrum'da geçirmek isteyenlerin rezervasyon yapmaları konusunda uyarılarda bulundu. Dengiz, özellikle uçak ve karayolu trafiğinin yoğun olacağını vurgulayarak erken rezervasyonun önemine dikkat çekti.

Herodot Otel işletmecisi Hasan Yiğit ise Bodrum'un nüfusunun 1 milyonu aşacağını öngörerek, yoğunluk nedeniyle trafik ve plajlarda sıkıntılar yaşanabileceğini dile getirdi. Yiğit, son dakika tatil planı yapanların mağdur olabileceğini belirterek, önceden rezervasyon yapmaları gerektiğini vurguladı.

Turizmci İlker Adaş da Bodrum'da yoğun bir bayram tatili geçirileceğini ifade ederek, tesislerin bayram sonrasında da dolu olacağını tahmin ettiklerini söyledi. Adaş, 2024 yaz sezonu için umutlu olduklarını ve erken rezervasyon döneminin sona erdiğini belirtti.

Asgari ücrete zam geliyor: SGK Uzmanı senaryoyu açıkladı Asgari ücrete zam geliyor: SGK Uzmanı senaryoyu açıkladı

A W224817 04

Kaynak: İHA